• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Filmy

Filmy 9 lata 1 miesiąc temu #1980

• Nord
  • Nord Avatar
  • Moderator
haha, widziałem kawałek tego Thora :lol: żałosne...
Podnieś swą broń, bo tam stoi Twój wróg
To Twoja ziemia, tutaj Ty jesteś panem!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Filmy 9 lata 1 miesiąc temu #1985

• Ala
  • Ala Avatar
  • Zrzeszony
Ty tylko kawałek, ja chyba mam skłonności sadomasochistyczne i obejrzałam cały :mad: !! Tak - żałosny, Thor który nie wie, że jest Thorem i super wypłochy, które są wilkołakami.

Filmy 8 lata 11 miesiąc temu #2283

• Nord
  • Nord Avatar
  • Moderator
no widzę, że kiepsko z tymi rodzimowierczymi filmami. Myślałem, że mi tutaj podacie pare wartych obejżenia tytułów, a tu widze wiecie tyle co ja - NIC (prócz Starej Baśni, hehe :P ). :/ nie ciekawie z tym rodzimowierstwem w Polsce...

Proponuje zmienić temat na "Filmy warte obejżenia" ;)
Podawajie dobrte tytuły, zwiążane z czymkolwiek.
Na początek wrzuce pare tytułów:

300 Spartan
Katyń
Szósty Zmysł
Ogniem i Mieczem
Stara Baśń
Tytus Andronikus
Gladiator
Czas Honoru (serial)
Agora
Towarzysz Generał

Filmy 8 lata 11 miesiąc temu #2284

• gorewit
  • gorewit Avatar
  • Użytkownik
Polecam "GNIAZDO"stary film bodajże z lat 70 bądź 60 polskiej produkcji film o początkach Piastów

Filmy 8 lata 11 miesiąc temu #2290

• Nord
  • Nord Avatar
  • Moderator
Ostatnio oglądałem Efekt Motyla 1. Widział ktoś może? Jakie wrażenia?

Filmy 8 lata 10 miesiąc temu #2304

• Bożywoj
  • Bożywoj Avatar
  • Użytkownik
Trochę tych filmów poruszających wątki rodzime było, niektóre naprawdę niezłe. Na pewno polecałbym wszystkim "Konopielkę", "Żelary", "Czyja to piosenka?" a tym którym odpowiadają klimaty Kolskiego "Jańcio Wodnika". Z dokumentów szczególnie "Szeptuchy" i "Ścinanie kani". Nie da się ukryć, że taka wiejsko-mityczna historia to "Wesele" Wajdy. Coś można byłoby wyszukać jeszcze w "Znachorze". A, no i świetne "Cienie zapomnianych przodków". I "Chłopi" (serial). Nie trawię za to niestety słynnego "Volkodava", to już staroć "Alosza Popowicz" był lepszy i z niesamowitą scenografią. Tym którzy nie mogą się doczekać nowej wersji "Wija" polecam z całego serca tę dawną (choć odradzam pseudokontynuację "Wiedźma (Wij 2)" ). Da się jeszcze obejrzeć "1612", czyli takie ruskie "Ogniem i mieczem" (znacznie gorzej się ogląda "Tarasa Bulbę"). Nowego "Janosika" raczej można przegapić.

Z obcych filmów o pogaństwie na pewno klasyczny "Kult", klasyczny, nie ten hollywoodzki shit. Świetny jest serial "Rzym" i serial "Robin z Sherwood" (tylko dwa pierwsze sezony) z niezapomnianym Hernem Łowcą, no i "Agora" spoko. Jeśli ktoś łyka efektowne historyczne nawalanki to sporo było tego ostatnio o czasach pogańskich: "Beowulf", "Mongol", "Nomad. The Warrior", "Outlander", "Pathfinder", "Red Cliff", "The Last Legion". Nie da się ukryć, że "Avatar" to też pewna nowa wizja powrotu do pogaństwa.
Ten kamień leży w wodzie od dawna, ale w środku jest suchy. Tak samo jest z ludźmi w Europie. Od stuleci żyjemy w chrześcijaństwie, ale Chrystus nie przeniknął do ludzkich serc.
Ojciec chrzestny, część III
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 55 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος