18 listopada o 18.30 w ramach „Wieczorów szamańskich”, cyklicznych spotkań organizowanych w szczecińskiej restauracji wegetariańskiej „Amar” odbyło się spotkanie na temat mitologii Słowian. Na marginesie dodam iż podobne spotkanie odbyło się wiele lat temu w teatrze Kana z tą różnicą że tamto przybliżało zebranym również działalność RW.

W restauracji momentalnie miejsca były zajęte. Prowadzący Igor Górewicz opowiedział zebranym historię posągu ze Zbrucza, opisał bardzo szczegółowo znaczenie posągu Świętowita jak również przybliżył nasze lokalne tradycje opisując kult Trzygłowa.

Igor wymienił również jak mylne stereotypy przetrwały do naszych czasów jak np. to że wiedźmy nie były strasznymi kobietami porywającymi dzieci  tylko znającymi się miedzy innymi na ówczesnej medycynie kobietami które później okazały się świetnym „materiałem opałowym” dla chrześcijan (porównanie to rozśmieszyło całą salę).

Nie zabrakło opisów znalezisk związanych z naszymi Ziemiami wraz z demonstracją replik  oraz prezentacji książki „Borek i Bogowie Słowian” wydanej przez wydawnictwo „Triglav”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych. Następnie były pytania i wyczerpujące odpowiedzi zastępcy naczelnika RW. Całość zakończył występ zespołu Tryzna.

Zebraną  publiczność która w dużej części z moich obserwacji była  dotychczas zainteresowana  new ege itp. wynalazkami  zachwyciło spotkanie, a organizatorka wyraziła za aprobatą zebranych chęć kontynuowania tematu na kolejnych spotkaniach.

owie Słowian zamiast new age .

 

18 listopada o 18.30 w ramach „Wieczorów szamańskich” , cyklicznych spotkań organizowanych w szczecińskiej restauracji wegetariańskiej „Amar” odbyło się spotkanie na temat mitologii Słowian. Na marginesie dodam iż podobne spotkanie odbyło się wiele lat temu w teatrze Kana z tą różnicą że tamto przybliżało zebranym również działalność RW.

W restauracji momentalnie miejsca były zajęte. Prowadzący Igor Górewicz opowiedział zebranym historię posągu ze Zbrucza , opisał bardzo szczegółowo znaczenie posągu Świętowita jak również przybliżył nasze lokalne tradycje opisując kult Trzygłowa. Igor wymienił również jak mylne stereotypy przetrwały do naszych czasów jak np. to że wiedźmy nie były strasznymi kobietami porywającymi dzieci tylko znającymi się miedzy innymi na ówczesnej medycynie kobietami które później okazały się świetnym „materiałem opałowym” dla chrześcijan(porównanie to rozśmieszyło całą salę).Nie zabrakło opisów znalezisk związanych z naszymi Ziemiami wraz z demonstracją replik oraz prezentacji książki „Borek i Bogowie Słowian”wydanej przez wydawnictwo „Triglav” , która spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych .Następnie były pytania i wyczerpujące odpowiedzi zastępcy naczelnika RW .Całość zakończył występ zespołu Tryzna.

Zebraną publiczność która w dużej części z moich obserwacji była dotychczas zainteresowana new ege itp. wynalazkami zachwyciło spotkanie , a organizatorka wyraziła za aprobatą zebranych chęć kontynuowania tematu na kolejnych spotkaniach.

 

Gammadion

Logowanie

Najbliższe święto

Szczodry Wieczór 21.12.2019 20:00 103 Dni Szczodry Wieczór
1996-2020 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος